ویدئوی آزمایش عملکرد آنتی اسپاتر در فرایند جوش CO2

ویدئوی آزمایش عملکرد آنتی اسپاتر در فرایند جوش CO2

ویدئوی آزمایش عملکرد آنتی اسپاتر : ما در تیم فنی و فروش دیمکو، بعنوان شرکت ارائه دهنده راهکار های بهینه سازی فرایند ساخت در صنایع فلزی، برآن شدیم تا آنتی اسپاتر بهتاب شیمی را باز هم مورد آزمایش عملکرد قرار دهیم تا با سایر آنتی اسپاتر های مورد استفاده در بزگترین ماشین سازی های کشور مقایسه شود.

ویدئوی زیر از مراحل آزمون و تست عملکرد آنتی اسپاتر نانو بهتاب شیمی، در کارخانه بزرگ ماشین سازی تاشا گرفته شده است. تا عملکرد و اثربخشی آن را در زدودن و پاکسازی اسپاتر ها نشان دهیم. و بعد به این سوال پاسخ می دهیم که: چه آنتی اسپاتری واقعا موثر است؟


چه آنتی اسپاتری واقعا موثر است؟

همانطور که در ویدئوی آزمایش عملکرد آنتی اسپاتر مشاهده کردید، می توانیم یقین داشته باشیم که آنتی اسپاتر بهتاب شیمی قطعا موثر است. و بخوبی مانع چسبیدن پاشش ها و جرقه ها روی سطح شده است. و این بخوبی روی زمان و هزینه های جانبی پروژه تاثیر قابل ملاحظه ای می گذارد.

چون وقتی مرحله تمیزکاری و پاکسازی سطح فلز حذف شود، همه هزینه های انسانی، زمانی و ابزار مصرفی در آن مرحله از هزینه کل پروژه کسر می گردد.

هر آنتی اسپاتری که با کیفیت و فرمولاسیون خوبی تولید شده باشد عملکرد خوبی در فرایند ساخت به نمایش می گذارد.
اما اگر از ماده ضد پاشش نامناسبی در جوشکاری ورق های فلزی استفاده کنید، نه تنها نتیجه دلخواه را در زدودن پاشش ها و جرقه ها نخواهید گرفت، بلکه مشکلات جانبی زیادی هم در پروژه ایجاد می شود.

معایب و مشکلات آنتی اسپاتر نامرغوب

قبلا در نوشته  تاثیر آنتی اسپاتر روی کیفیت جوش به برخی از مشکلات آنتی اسپاتر های خارجی اشاره کردیم. نمونه های پایه روغنی اگرچه عملکرد خوبی در اسپاتر زدایی و ماندگاری روی سطح دارند، اما دقیقا ایراد این محصولات  هم همین است که روغنی هستند. درنتیجه پس از جوشکاری ، برای مرحله سندبلاست و رنگ آمیزی مجبور می شوید سطح فلز را با تینر بشویید. وگرنه تاثیر منفی روی چسبندگی رنگ می گذارد.

اسپری های ضد پاشش اسیدی هم به شدت روی سلامت کارگر، روی عمق نفوذ جوش و هم روی ترکیب شیمیایی نهایی خط جوش تاثیر منفی می گذارند. همچنین بو و دود زیاد نمونه های نامرغوب منجر به ناراحتی و اذیت شدن کارگر می شود و روی  در عملکرد او تاثیر می گذارد.
پیشنهاد ما این است که آنتی اسپاترهای غیر اسیدی و غیر چرب، تهیه کنید. آنتی اسپاتری که بو و دود نداشته باشد. همچنین اثر چرب روی سطح کار به جا نگذارد.
مهمتر اینکه آنتی اسپاتری استفاده کنید که که اثربخشی بالایی در پاکسازی جرقه های جوش داشته باشد. همچنین این خیلی مهم است که آنتی اسپاتر انتخابی شما ، تست های غیر مخرب جوش را گذرانده باشد و از اینکه روی کیفیت جوش و عمق نفوذ جوش اثر منفی نمی گذارند، شما را مطمئن کرده باشد. درست مثل آنتی اسپاتر بهتاب شیمی.

۱۴۰۲/۱۰/۰۲ | مقالات | مجتبی سیدی | بازدید: 73 | 1703325206