بهترین روش رفع سیاهی استیل

بهترین روش رفع سیاهی استیل

بهترین روش رفع سیاهی های استیل چیست؟ به پیشنهاد ما، ژل پاک کننده استنلس استیل بهتاب شیمی، بعنوان جایگزینی موثر برای اسیدشویی !

اگر در کارگاه ها و کارخانه های صنایع فلزی فعالیت کرده باشید و یا متخصص متالورژی و یا جوش باشید، حتما میدانید که اسیدشویی ورق و مقاطع استیل به این منظور انجام می شود تا کبودی ها و تغییر رنگ های سطح استیل از بین بروند.

این کبودی ها در واقع اکسیداسیون سطحی هستند که به علت دمای بالا در حین عملیات جوشکاری و تراشکاری بوجود می آیند. جهت جلوگیری از گسترش اکسیداسیون در استنلس استیل، کارگاه های صنعتی اقدام به اسیدشویی می کنند تا یک لایه از سطح فلز برداشته شود. اما اسیدشویی معایبی دارد. از آن جمله می توان به خطرات انسانی و لایه برداری ناقص یا بیش از حد اشاره کرد. ژل پاک کننده استیل بعنوان راهکار زدودن کبودی های ورق استیل پس از جوشکاری و برشکاری استفاده می شود.

مزیت ژل اسیدشویی بهتاب شیمی اینست که خاصیت Passivization دارد. به این معنی که بجای برداشت لایه کامل، مولکول های اکسید شده را غیر فعال می کند تا گسترش اکسیداسیون متوقف شود.
این راهکار به دو علت برتری دارد:

  1.  اینکه سطح فلز آسیب نمی بیند. پس در جاهایی که ورق استیل نازک باشد و یا جوشکاری در دمای بالا انجام شده باشد و لایه اکسید شده عمیق باشد، بهترین روش رفع سیاهی های استیل این راهکار می باشد.
  2. در این روش ، اکسیداسیون بصورت کامل متوقف می شود. در حالیکه اسیدشویی ، در بهترین حالت نیز ۱۰۰ درصد اکسید ها را از بین نمی برد و اکسیداسیون در طی سالها ادامه میابد.

سازندگان و تولیدکنندگان محترم مخازن مواد غذایی ، یونیت های هیدرولیک پتروشیمی و پالایشگاهی ، Heat Exchanger ها و سایر سازندگانی که از استیل استفاده می کنند، می توانند برای تهیه ژل پاک کننده استنلس استیل بهتاب شیمی (که بعنوان جدید ترین محصول کارخانجات بهتاب شیمی اولین بار در نمایشگاه فولاد اهواز 1400 معرفی شد)،  از هر نقطه کشور، با شرکت بهتاب شیمی تماس بگیرند.

۱۴۰۲/۱۰/۲۳ | مقالات | مجتبی سیدی | بازدید: 64 | 1705144786